Jak co roku w maju ponad 100 klientów Axians zgromadziło się na całodniowej konferencji organizowanej dla nich. Security Day 2024, poświęcone rozwiązaniom z zakresu cyberbezpieczeństwa, w tym roku odbyło się w Jachrance. Podczas wydarzenia omawiano praktyczne zastosowanie rozwiązań Palo Alto, F5, Hitachi, Forcepoint, CyberArk, Greycortex czy Yubico.
W Axians podchodzimy do kwestii cyberbezpieczeństwa holistycznie. Jako jeden z największych integratorów na rynku blisko współpracujemy z najbardziej uznanymi na świecie dostawcami rozwiązań technologicznych. Axians pełni rolę nie tylko eksperta od technologii, ale także stratega i doradcy w zakresie cyberbezpieczeństwa, który ma doświadczenie i rozeznanie we współpracy z sektorem publicznym. Dla klientów którzy już korzystają z usług świadczonych przez nasz zespół cybersecurity, co roku organizujemy spotkanie poświęcone zagadnieniom bezpieczeństwa. Podczas tegorocznej edycji Security Day omawiane były tematy związane m.in.:
- Sieciami SD-WAN,
- Odpornością cybernetycznej i strategią ochrony danych,
- Sztuczną inteligencją,
- Bezpieczeństwem danych w firmie,
- Widocznością komunikacji w sieci,
- Kluczami bezpieczeństwa.
Jednym z prelegentów wydarzenia był Martin Lutz, lider zespołów cyberbezpieczeństwa w Axians w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Podczas swojej prezentacji pokazał jak nieustannie zmienia się krajobraz zagrożeń cybernetycznych na świecie związany z wzrostem ataków typu OT, takich jak np. naruszenie infrastruktury rosyjskiej firmy wodociągowej czy ujawnienie przez FBI tożsamości osoby stojącej za grupą ransomware’ową Lockbit.
Axians (dawniej S&T) jest firmą od ponad 50 lat związaną z polskim rynkiem usług informatycznych, znającą potrzeby i wymagania „lokalnych” klientów. Jako część globalnych struktur VINCI Energies, firma ma dostęp do zaplecza i know-how jakie dają wspólne centra kompetencyjne. Zespoły te łączą talenty z różnych krajów Europy i oferują wyspecjalizowane usługi w takich obszarach jak np. testy penetracyjne, skanowanie podatności czy zarządzanie tożsamością uprzywilejowaną. Możliwość wykorzystania tych międzynarodowych zasobów pozwala zwiększa elastyczność Axians w realizacji największych projektów w obszarze bezpieczeństwa informatycznego. Przyłączenie do Grupy VINCI pozwoliło Axians w Polsce rozszerzyć także ofertę o usługi Security Operations Center (SOC), które są kluczowym elementem strategii cyberbezpieczeństwa.