Z raportu „Dojrzałość technologiczna polskich firm” wynika, że na liście priorytetów inwestycyjnych polskich przedsiębiorstw w latach 2020-2021 znajdują się kwestie bezpieczeństwa oraz analityki danych.
Świadomość przedsiębiorców na temat bezpieczeństwa sieci firmowej
Korzystanie z odpowiednich strategii bezpieczeństwa pozwala ochronić firmę przed cyberatakami oraz zabezpieczyć ciągłość działania biznesu. Chociaż większość przedsiębiorców jest tego świadoma, nie zawsze ma to odzwierciedlenie w praktyce. Dbanie o bezpieczeństwo opiera się na ciągłych działaniach i jednorazowe wdrożenie strategii zabezpieczającej przed cyberatakami nie rozwiązuje problemu na stałe. Niestety nie wszystkie firmy są skłonne przeznaczać odpowiednie środki na kwestie bezpieczeństwa. raportu „Dojrzałość technologiczna polskich przedsiębiorstw” wynika, że ponad połowa polskich firm że nie ma wystarczającego budżetu na najpotrzebniejsze inwestycje w technologie.
Mamy do czynienia zatem z wysoką świadomością, która nie zawsze łączy się z gotowością do inwestowania w odpowiednie rozwiązania. Wszystko dlatego, że dbanie o bezpieczeństwo sieci nadal często jest traktowane jedynie w charakterze wydatku. Mało który przedsiębiorca bierze pod uwagę straty, jakie może ponieść, w przypadku, gdy poufne dane firmy zostaną przechwycone lub kiedy ktoś niepowołany zyska do nich dostęp.
Zabezpieczanie sieci firmowych
W skład koniecznych do wykonania czynności wchodzi np. kontrola dostępu do stacji roboczych, migracja urządzeń i technologii, budowa sieci oraz ochrona aplikacji webowych. Niezwykle istotne jest też ciągłe analizowanie i optymalizowanie polityk bezpieczeństwa, systematyczne modernizowanie sprzętu oraz jego odpowiednia integracja z istniejącą infrastrukturą. Najlepsze systemy bezpieczeństwa monitorują nie tylko sieć, ale także kontrolują aktywność użytkownika oraz aplikacji i w razie potrzeby zapewniają możliwość odcięcia go od zasobów informatycznych przedsiębiorstwa.
W celu określenia niezbędnych, minimalnych wymaganych systemów bezpieczeństwa IT należy wykonać analizę ryzyka, które obejmie realizowane przez firmę procesy i wykorzystywane zasoby. Należy się skupić na elementach krytycznych i niezbędnych w kontekście prowadzonej działalności. Obszary newralgiczne powinny zostać objęte szczegółowym monitoringiem i im warto zapewnić najwyższy poziom ochrony i najnowocześniejsze dostępne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa.
Axians jest autoryzowanym partnerem firmy SAP i zapewnia dostęp do certyfikowanych specjalistów współpracujących z dostawcą oprogramowania, co znacząco usprawnia rozwiązywanie błędów i skraca czas naprawy. Firma dysponuje doświadczonym zespołem w obszarze infrastruktury oraz baz danych, które są kluczowe w przypadku awarii/akcji na pograniczu aplikacja-infrastruktura. Za zachowanie spójności systemu SAP i poprawne wprowadzenie zmian we wszystkich jego elementach odpowiada w S&T dedykowany zespół BASIS. W ramach umowy Axians zapewni użytkownikom systemu Grupowej Oczyszczalni Ścieków w Łodzi jeden punkt kontaktu w obszarze usługi. Dostęp do specjalistycznej wiedzy, narzędzi Service Desk oraz zespołu ekspertów Axians pozwoli na wygenerowanie oszczędności w obszarze sumarycznych kosztów utrzymania platformy SAP.
Axians jest wieloletnim partnerem SAP i posiada status Silver Partner. W 2021 roku Grupa po raz drugi została wyróżniona prestiżową nagrodę Partnera Roku przyznawaną przez SAP w kategorii SAP S/4HANA Cloud oraz uzyskała autoryzację RISE with S/4HANA Cloud Private Edition.
Axians gwarantuje obsługę serwisową w modelu 24/7/365. W Polsce pod naszą opieką aplikacyjną w obszarze technologii SAP pozostaje ponad 20 przedsiębiorstw. Posiadamy oficjalny status partnerski i potwierdzone kompetencje wdrożeniowe od ponad 40 firm, do których należą m.in.: Cisco, Dell, F5, Fujitsu, Hitachi, HP, IBM, Infor, McAfee, PaloAlto, SAP, SAS, VEEAM, VMware.