W dobie pracy w rozproszonym środowisku ochrona przed utratą zamówień klientów, opóźnieniami w produkcji czy przestojem pracy w firmie stają się kluczowe dla utrzymania ciągłości biznesu.
Macierze NetApp zaprojektowano w taki sposób, by zabezpieczały przed przerwą w dostawie danych, ich utratą w przypadku skasowania/nadpisania czy utratą dostępu do danych w przypadku awarii dysków, interfejsów, kontrolerów bądź zasilaczy. Dodatkowo – producent oferuje gwarancję spawanego serwisu oraz monitorowania wydajności, a także serwis techniczny 4-godzinny lub w następny dzień roboczy, w zależności od wybranej opcji.
Co jeszcze zyskujesz, wybierając macierze NetApp?
- Możesz wydajnie pracować w zróżnicowanym środowisku informatycznym
Rozwiązania storage oferowane przez NetApp pozwalają na równoczesne udostępnianie danych dla aplikacji w rozwiązaniach bazodanowych, serwerach pocztowych czy serwerach plików, przy użyciu różnych protokołów dostępy. Dodatkowo dają one możliwości replikowania danych pomiędzy różnymi lokalizacjami, wykorzystując łącza LAN, WAN lub SAN (np. z miasta do miasta lub pomiędzy serwerowniami).
- Płacisz za to, czego naprawdę potrzebujesz
W czasie niepewności gospodarczej i mglistej wizji dalszego rozwoju rynku, najlepiej sprawdzają się rozwiązania „szyte na miarę” danej organizacji – takich, które rosą łatwa skalowalność macierzy przez upgrade do większych rozwiązań lub rozbudowę przestrzeni dyskowej pomaga w pełni odpowiadać na aktualne potrzeby organizacji. Dodatkowe funkcjonalności macierzy pozwalają na zarządzanie danymi, ich udostępnianie czy efektywne wykorzystanie używanej przestrzeni dyskowej przez eliminację duplikatów danych.
Wiodące obszary wdrożeń
Wdrożenie każdego produktu wiąże się z analizą potrzeb danej organizacji. Dopiero po wnikliwej ocenie, czego potrzeba by przechowywanie danych było niezawodne i bezpieczne, a procesy szybkie i wydajne przechodzimy do wdrażania konkretnych rozwiązań. Warto jednak zwrócić uwagę na dwa wiodące obszary wdrożeń.
- Rozbudowa macierzy i systemu backup
Zwiększona ilość danych wymaga zaawansowanego systemu archiwizacji danych i zasobów do ich przechowywania. Wraz z rozwojem firmy kluczowe staje się monitorowanie tego obszaru. System do archiwizacji rozbudowuje się poprzez wdrożenie macierzy nowszej generacji, dodatkowych półek dyskowych (różne konfiguracje pozwalają zoptymalizować pojemność, wydajność i uniwersalność) czy sieci SAN (ang. Storage Area Network, obszar sieci zapewniający komputerom dostęp do zasobów pamięci masowej). Przykładem takiego wdrożenia jest na przykład rozbudowa modelu AFF200, oferowanego przez NetApp tak, by pozwalał na najwyższa wydajność, działanie aplikacji bez zakłóceń czy stanowił przyszłościową infrastrukturę IT w organizacji.
- Aktualizacja rozwiązania
Wraz z rozwojem organizacja powinna wdrażać takie systemy, które pozwalają na aktualizację poszczególnych części bez ryzyka nieudanej migracji danych. To ważne w kontekście utrzymania ciągłości biznesowej i stałego dostępu do zgromadzonych zasobów, a także stałego odpowiadania na potrzeby rozwojowe organizacji. Na przykład: podmieniając kontrolery macierzy na te nowszej generacji powinniśmy pamiętać, że czeka nas jeszcze migracja systemu czy przepięcie półek dyskowych (jeżeli ich używaliśmy).
Skontaktuj się z ekspertami Axians, by dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach odpowiadających na potrzeby twojej firmy.