Axians podpisało nową umowę z Uniwersytetem Warszawskim, która zapewnia utrzymanie i rozwój platformy SAP, dostawę nowych licencji oraz analizę migracji do SAP HANA. Dzięki tym działaniom blisko 6000 użytkowników zyska jeszcze bardziej efektywne i niezawodne narzędzie do pracy.
Uniwersytet Warszawski, największa uczelnia w Polsce i jedna z najbardziej prestiżowych w kraju, kontynuuje swoją cyfrową transformację we współpracy z Axians. Założony ponad 200 lat temu Uniwersytet Warszawski zatrudnia ponad 8000 pracowników i kształci ponad 36 000 studentów, co czyni go kluczowym ośrodkiem naukowym i dydaktycznym w Polsce.
Początek współpracy Uniwersytetu Warszawskiego z Axians sięga 2019 roku, kiedy to Axians zrealizowało projekt wdrożenia systemu SAP ECC 6.0. Projekt ten pozwolił na usprawnienie procesu naliczania płac dla pracowników uczelni. Następny wspólny projekt rozpoczęty w 2022 roku miał na celu rozwój i utrzymanie platformy SAP, w zgodzie z metodyką ASAP rekomendowaną przez SAP. Dzięki temu Uniwersytet Warszawski mógł korzystać z nowych funkcjonalności, takich jak elektroniczny obieg faktur zakupowych VIM czy wnioski urlopowe dla blisko 6000 pracowników realizowane za pomocą portalu SAP FIORI.
Nowa umowa miedzy Axians a Uniwersytetem Warszawskim została podpisana w grudniu 2024 roku i obejmuje:
- Utrzymanie platformy SAP i usługi SLA na lata 2025–2026, zapewniające wsparcie dla prawie 6000 użytkowników korzystających z SAP i Open Text,
- Zarządzanie zmianą, sukcesywny rozwój i prace konsultingowe dla platformy SAP,
- Dostawę licencji SAP dla nowych użytkowników,
- Analizę upgrade’u platformy SAP do SAP HANA.
Gdy edukacja spotyka technologię
Główne korzyści wynikające z podpisania nowej umowy skupiają się na dalszym rozwoju cyfrowej infrastruktury uczelni. Stałe utrzymanie oraz zapewnienie zgodnego z wymogami SLA działania platformy, a także efektywne zarządzanie zmianami i rozwój systemu SAP, sprawią, że stanie się on jeszcze bardziej dostosowany do potrzeb Uniwersytetu. Dzięki tym działaniom uczelnia będzie mogła w pełni wykorzystywać potencjał cyfrowych narzędzi, podnosząc efektywność administracyjną, usprawniając procesy akademickie i wspierając codzienną pracę zarówno pracowników, jak i studentów.
Analiza migracji obecnego systemu SAP do SAP HANA pozwoli Uniwersytetowi Warszawskiemu na przygotowanie się do przejścia na platformę SAP HANA, co jest naturalnym rozwojem systemu i pozwoli UW na jeszcze większą automatyzację i usprawnienia procesów.