W dniach 7-8 listopada 2024 r. w krakowskim biurze Axians IT Poland odbyła się 47. edycja SAMBY – Konferencji Użytkowników Systemów Infor LN/BAAN, tradycyjnie nazywanamałą SAMBĄ”. W wydarzeniu wzięło udział około 200 osób z 60 firm, z czego blisko 70 uczestników z 30 firm przyjechało na miejsce osobiście. Na spotkaniu nie zabrakło również przedstawicieli firmy Infor.

Konferencja SAMBA to jedno z najważniejszych wydarzeń dla polskiej społeczności użytkowników systemów marki Infor. Axians ma pod swoją opieką ponad 100 przedsiębiorstw korzystających z tych rozwiązań i dwa razy w roku zaprasza ich przedstawicieli na kilkudniowe spotkanie pełne warsztatów, prezentacji i wspólnych dyskusji. W konferencjach uczestniczą również przedstawiciele firmy Infor m.in. z Polski i Holandii.  

Podczas tegorocznej SAMBY poruszano różnorodne tematy: od rozwoju technologicznego sztucznej inteligencji, przez nowości w świecie Infor po najnowsze wymagania prawne związane z JPK_CIT. Najwięcej emocji wzbudziły nadchodzące zmiany właśnie w tym zakresie, którym poświęcono sporo uwagi podczas warsztatów i konsultacji. Axians zaprezentowało prototyp rozwiązania, które ma efektywnie wesprzeć w tym zakresie użytkowników zarówno najnowszych wersji systemu Infor LN w chmurze, jak i starszych edycji sprzed wielu lat. 

Na spotkaniu nie zabrakło też akcentów futurystycznych – uczestnicy mogli poznać możliwości wykorzystania generatywnej sztucznej inteligencji w procesach zarządzania projektem i rozwoju produktu (PLM). AI pomogła nawet w skomponowaniu specjalnej piosenki Sambowej. 

Podczas konferencji wyróżnieni zostali uczestnicy, którzy biorą w niej udział nieprzerwanie od co najmniej 25 lat. Ze strony gości specjalną nagrodę otrzymał pan Piotr Skorupa z firmy Eaton Filtration, natomiast ze strony Axians nagroda przypadła konsultantowi Maćkowi Sitce. Nie zabrakło także prezentacji ciekawych wdrożeń, m.in. w firmie ETI Polam.  

Optymistycznym akcentem w trakcie wydarzenia okazały się wyniki sondy przeprowadzonej wśród uczestników dotyczącej przewidywanej koniunktury gospodarczej w 2025 roku. Tylko 26% jej respondentów-specjalistów i menedżerów spodziewa się pogorszenia sytuacji, podczas gdy aż 55% przewiduje jej poprawę w swoich branżach. 

Zobacz pozostałe aktualności